Karamollaoğlu Gül ile Görüşmesinin Detaylarını Aktardı

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu katıldığı televizyon programında Abdullah Gül ile aralarında geçen diyalogu anlattı.

SİYASET 13.06.2018, 14:18
Karamollaoğlu Gül ile Görüşmesinin Detaylarını Aktardı

Çatı Aday Durumu Olursa

Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu 24 Haziran seçimlerinin belli olmasının ardından aday girişimlerine başladıklarını ifade etti. Bu kapsamda AK Partiden kopan oyların konsolide edilebilmesi amacıyla Abdullah Gül üzerine yoğunlaştıklarını ifade eden Karamollaoğlu görüşmelerin detaylarını da aktardı. Bu kapsamda Gül’ün çatı aday olma durumunda aday olmaya sıcak baktığını aktardı. Bu durumu bu şekilde dile getirmese de kastının bu olduğunu ifade eden Karamollaoğlu süreçte çatı adaya sıcak bakılmaması sonucu Gül’ün de aday olmaktan vazgeçtiğini ifade etti.

Kendisinin adaylığı ile ilgili de konuşan Temel Karamollaoğlu hiçbir zaman kendisinin vazife için atılmadığını ancak sorumluluk verilirse de çekilmediğini ifade etti. Bu sebeple de partisinin kendisini uygun görmesi sebebiyle aday olduğunu da aktardı.

Cumhurbaşkanı adaylarını belirleme sürecinde sürekli olarak gündemde olan Abdullah Gül yaptığı konuşmasında hükümete mesaj vermeyi de ihmal etmemişti. Ayrıca gelinen noktada birtakım endişelerinin olduğunu da dile getirmişti. Hiçbir siyasi organizasyona katılmayan Abdullah Gül’ün, Erdoğan ile birlikte katılması beklenen nikâh törenine de mazeret bildirerek katılmaması dikkatlerden kaçmamıştı. İşte tüm bu durumlar arada yaşanan soğukluğu gözler önüne serse de Abdullah Gül net açıklamalar yapmaktan kaçınıyor. AK Partinin seçim çalışmalarında da aktif bir şekilde yer almadığını ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)