Kabine Toplantısı İlk Kez Video Konferans ile Yapıldı

Bugün gerçekleştirilen kabine toplantısı video konferans yöntemi ile gerçekleştirilmesi açısından bir ilke sahne oldu.

SİYASET 30.03.2020, 23:06
Kabine Toplantısı İlk Kez Video Konferans ile Yapıldı

4,5 Saat Sürdü

Koronavirüs salgını nedeniyle kabine toplantısı video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Bu açıdan kabine toplantısının bir ilke sahne olduğunu ifade etmek gerekir. Kabine toplantısı toplam 4,5 saat sürdü. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş gerçekleştirdi.

Milli Dayanışma Kampanyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş gerçekleştirdi. Konuşmasında koronavirüs tehdidi ana başlık maddesi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu virüse karşı büyük bir kampanya başlattıklarını duyurdu. Kampanya kapsamında 7 maaşını bağışladığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşları da kampanyaya davet etti. 

2 Milyon Aileye Nakit Yardımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal yardım programlarında kayıtlı olan 2 milyon aileye biner lira nakit yardımı yapılacağının haberini verdi. Böylelikle vatandaşların evlerinde kalmaları için de destek sağlanmış olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara verilecek olan krediler hakkında da bilgi verdi. Bu krediler ile ödeme güçlüğü çeken vatandaşların rahatlatılması sağlanacak. Bu imkandan esnaflar da faydalanabilecek. Böylelikle ekonominin de sarsılmaması sağlanmış olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan ayı içerisinde zekatını vermeyi düşünen kimseleri de şimdi göreve davet etti. Bu sayede sorunların üstesinden gelinebileceğini ifade etti. Özellikle işadamı ve hayırseverlere çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sıkıntıdan birlikte kurtulacağımızı ve birlik beraberliğimizin böylelikle artacağını açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)