İYİ Partide Peş Peşe İstifalar Geldi

İYİ Parti bünyesinde üst düzey görev alan kişilerden olan emekli tuğgeneral Ali Aydın’ın ardından genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz da istifa etti.

SİYASET 13.07.2018, 23:22
İYİ Partide Peş Peşe İstifalar Geldi

Milletvekili Adayı Olmamıştı

İYİ Parti’de genel başkan yardımcısı olarak görev yapan Ayfer Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Partisindeki tüm görevlerinden istifa eden Yılmaz geçmiş yıllarda siyasette üst düzey görevler almıştı. İki dönem milletvekilliği ve bunun yanı sıra devlet bakanlığı da yapan Yılmaz 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde milletvekili olmamıştı. Gelinen noktada ise görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Aydın’dan Açıklamalar

İYİ Parti’de siyaset yapan emekli tuğgeneral Ali Aydın partisinden istifa etti ve önemli açıklamalarda bulundu. Aydın geçmişten bugüne kadar ülkücü camia içerisinde yer aldığını belirtti ve bu sebeple de birçok defa işkence gördüğünü dile getirdi. Aydın FETÖ’nün kumpas davalarında da iftiraya uğramış ve soruşturmalar geçirmişti. 28 Şubat döneminde de tahkikat geçiren Aydın zorlu süreçler neticesinde tuğgeneral olarak görevinden emekli olmuştu.

İstifasının ardından açıklamalarda bulunan Aydın istifasının neden kaynaklandığını da açıkladı. İstifa gerekçesini Meral Akşener’in 26 Haziran 2018 gününde yaptığı konuşmaya bağlayan Aydın bu konuşmanın kabul edilebilir olmadığını dile getirdi. Akşener bu konuşmasında HDP’yi Kürt siyasi hareketinin temsilcisi olarak nitelendirmiş ve ülkücüler tarafından tepki ile karşılanmıştı. Aydın ise bugüne kadar terörle mücadele etmiş birisi olarak bu durumu kabul edemeyeceğini dile getirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)