İYİ Parti’de Olağanüstü Kongre İddiaları

İYİ Parti Afyonkarahisar’da çalıştay yaparken ardı arkası kesilmeyen iddialar gündeme düşmeye devam ediyor.

SİYASET 22.07.2018, 21:51
İYİ Parti’de Olağanüstü Kongre İddiaları

Akşener İstifa Edecek İddiası

24 Haziran seçimleri sonrasında İYİ Parti’de istifalar gelmeye devam ediyor. Ancak son olarak Meral Akşener’in de istifa edeceği iddiası kulisleri harekete geçirdi. Edinilen bilgilere göre Akşener’in istifa etmemesi için taleplerin iletildiği Akşener’in ise bunu tek bir şartla kabul edeceğini beyan ettiği belirtildi. Bu şartın ise olağanüstü seçimli kongre olacağı aktarıldı. Akşener’in bu kongrede yeniden aday olacağı da ifade edildi. Neden böylesi bir seçime gidildiği konusu merak edilirken henüz İYİ parti cephesinden resmi bir açıklama gelmediğini de belirtmek gerekir.

İYİ Parti’de gerçekleşen üst düzey istifaların ardından böylesi bir kararın alınmasının güç tazelemek için olabileceği düşünülüyor. Ayrıca çalıştayda parti yetkilileri tarafından değerlendirilen konulardan birisi de 24 Haziran seçimleri oldu. Partililerden bazıları seçim sonuçlarını başarılı bulurken bazıları da daha fazla oy almaları gerektiğini dile getirdi.

Afyon’da devam eden Çalıştay neticesinde İYİ parti tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor. bu açıklamalara göre tüm iddiaların gerçek olup olmadığı anlaşılacak. Ancak İYİ Parti kulislerinde bir hareketlilik olduğunu ifade etmek gerekir. Başkan değişikliğinin gerçekleşmeyeceği ise genel kanı olarak belirtiliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)