İYİ Parti’de Deprem: 3 Kurucu Üye İstifa Etti

İYİ Parti kurucu üyelerinden Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor partiden ve partideki görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

SİYASET 06.08.2018, 23:41
İYİ Parti’de Deprem: 3 Kurucu Üye İstifa Etti

İstifaları Halaçoğlu Duyurdu

İstifa eden kurucu üyeler tarafından hazırlanan ortak metin bir otelde Halaçoğlu tarafından basına açıklandı. Halaçoğlu partiyi halkın isteği doğrultusunda kurduklarını ve bir umut olduğunu aktardı. Ancak parti yönetiminin büyük hatalar yaptığını belirtti. Yeni kurulan il, ilçe teşkilat ve başkanlarının milletvekili başvurusunun kabul edilmesinin parti içinde ikiliklere sebep olduğunu söyledi. listelerin hazırlanmasında yaşanan dirayetsizliğin olayı kızıştırdığı belirtildi.

Büyükşehirlerde henüz tanınmamış isimlere, küçük illerde ise tasvip edilmeyen kişilere yer verilmesinin vefasızlık olduğu belirtildi. Yola çıkanların yolda karşılaşılanlarla değiştirilmesinin ülkücü seçmeni küstürdüğü belirtildi.

Parti Kuruluş Amacından Uzaklaştı

Bu gelişmelere ek olarak hiç gereği yokken ittifaka gidilmesinin AKP’den gelecek oyları engellediği aktarıldı. CHP’den gelecek oylara ise engel olunduğu belirtildi. Halaçoğlu sonuç olarak ise partinin seçimlerde kaybettiğini söyledi. Seçimlerde 43 milletvekili çıkarılmasının başarı olarak görülmesini ise MHP’deki istenmeyen yönetim anlayışının devamı olarak yorumladı.

Halaçoğlu, Afyon kampında yaşanan Akşener’in istifanı MHP’deki eski oyunların devamı olduğunu söyledi. Yeni bir yönetim anlayışı yerine 2015’ten beri mücadele edilen durumun İYİ Parti’de sürdürülmesine tepkili olduklarını açıkladılar. Partinin umut olarak yola çıkmasından ve kuruluşunda alınan olumlu rüzgardan artık uzaklaşıldığı açıklandı. Böyle bir siyasi anlayış içinde sonuç alınamayacağını Halaçoğlu istifalarını duyurdu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)