İYİ Parti Yerel Seçimlerde İttifak Yapmayacak

Yerel seçim kampanyalarının startını 1 Eylül’de verecek olan İYİ Parti, adaylarda ittifak yapmayacak.

İYİ Parti Yerel Seçimlerde İttifak Yapmayacak

İYİ Parti’nin İkinci Sınavı

Henüz yeni bir parti olan İYİ Parti, ilk sınavını 24 Haziran genel seçimlerinde vermişti. Millet ittifakı içinde seçimlere giren parti, yerel seçimlerde ise tek başına hareket edecek. Parti içi çalkantılı bir süreçten sonra bu seçimler İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’in ikinci sınavı olarak görülüyor.

Partide yapılan 2. Olağanüstü kurultayda Akşener seçim için çalışmalara başlanmasını istemişti. Kimseye sabaha iktidar vaat etmediğini, çok çalışmaları gerektiğini aktarmıştı. Partide çalışmalar sacayağı modeli üzerine kurulacak. Tüm bölgelerde il ve ilçe bazlı olarak ihtiyaçlar, öncelikler ve eksiklikler belirlenecek. Sonrasında ise seçmenlerin beklentileri ve memnuniyeti hakkında detaylı raporlar hazırlanacak.

Yerel seçimlerde soruna yol açan genel merkez ile taşra arasındaki iletişim kopukluğu sorunu çözülecek. Bağların güçlendirilmesi için çalışılacak. Mevcut yerel yönetimlerin hatalı ya da eksik oldukları yönler belirlenecek ve çözüm üretilecek. Eylül Ekim gibi büyükşehirlerde adaylar belli olacak. Daha sonra ise ilçe adayları belirlenecek.

İttifak Kapıları Kapatıldı

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde İYİ Parti, CHP ve SP ittifak yaparak millet ittifakı ile seçimlere girmişti. Yerel seçimlerde de aynı ittifakın devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Ancak İYİ Parti yerel seçimlere kendi adayları ile girecek. Vizyoner adaylarla seçimlere girilmesi halinde başarı yakalanacağı görüşü hakim.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE