İYİ Parti Kurultaya Gidiyor

Parti içinden yükselen tepkiler sonucu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ağustos’ta olağanüstü kurultay kararı aldı.

SİYASET 23.07.2018, 21:55
İYİ Parti Kurultaya Gidiyor

Tepkiler Üzerine Kurultay Kararı Alındı

Afyonkarahisar’da yapılan kampta seçim değerlendirmesi ve milletvekili listelerinden rahatsız olanların baskısıyla Meral Akşener istifa kararı aldı. Kurmayların ikna çabalarının sonuç vermesi üzerine Akşener, istifadan vazgeçerek olağanüstü kurultayı toplayacağını belirtti.

Twitter üzerinden açıklama yapan Akşener, parti tüzüğünün kendisine tanıdığı yetkiyi kullanarak seçimli kurultay kararı aldığını duyurdu. Kendisinin ise kurultayda aday olmayacağını açıkladı. Aday olacaklara başarılar diledi.

İYİ Parti’de Neler Oluyor?

İYİ Parti’nin Afyon’da yapılan çalıştayda Akşener partililerin ağır eleştirilerine maruz kaldı. Seçim sonuçlarının yarattığı parti içi memnuniyetsizlik üzerine kongre gerilimli geçti. Akşener ise salonda sorumluluğu üstlendiğini ve kurultaya gideceğini açıkladı.

Kongrede partililerden partini yenilenmesi, seçimli olağanüstü kongre yapılması, teşkilatın ve başkanlık divanının yenilenmesi gibi öneriler geldi. Seçimde İYİ Parti oy oranı ile Akşener’in oy oranı kıyaslandı. Salonda gerilim artınca Akşener, mikrofonu alarak kurultaydan kaçmadığını belirtti. Akşener’in istifa ediyorum sözleri ise kurmaylar tarafından engellendi.

Tartışmalardan sonra salonu terk eden Akşener’in otelden ayrılması partililer tarafından engellendi. Akşener parti yetkili organlarına başvurmadan genel başkan olarak olağanüstü kurultay kararını açıkladı. 24 Haziran seçimleri ile ilgili sorumluluğun kendisinde olduğunu ifade etti. Parti tüzüğüne göre 1 ay içinde seçimli olağanüstü kongrenin yapılması gerekiyor. Ağustos’ta yapılması beklenen kongrede Akşener aday olmayacağını açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Yaşar kalkan 2 yıl önce
% 40 engelli raporun iş arıyorum tel5050830371