İYİ Parti Genel Başkanı Yeniden Akşener Seçildi

İYİ Parti 2. Olağanüstü Kurultayı yapıldı ve ortak aday olarak seçilen Meral Akşener yeniden genel başkan oldu.

SİYASET 12.08.2018, 21:25
İYİ Parti Genel Başkanı Yeniden Akşener Seçildi

1123 Delegeden 881 Oy Aldı

İYİ Parti’nin 2. Olağanüstü Kurultayında tek ve ortak aday Meral Akşener idi. Partideki 1123 delegeden 881’inin iradesi ile Akşener yeniden genel başkan oldu. Genel başkanlık seçiminde 888 delege kurulan 11 sandıkta oy kullandı. Bu oylardan 7’si geçersiz iken 881’i Akşener’e verildi.

İYİ Parti Genel başkan seçimi oylamasından sonra ise 80 asıl, 25 yedek üyeden oluşan Genel İdare Kurulu (GİK) ve 11 asıl, 7 yedek üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçimi yapılacak. Önerge okunduktan sonra yapılan oylamada oyçokluğu ile blok liste kararı alındı. Bu konuda Akşener’in karar verme yetkisi olsa da iradeyi delegelere bıraktı.

Akşener Neler Söyledi?

Pati genel başkanlığından istifa ettikten sonra tek aday olarak gösterilen Akşener yeniden genel başkan seçildi. Seçim sonrasında yaptığı konuşmada seçime hedeflerle girdiklerini ifade etti. 50 yıllık partiler bile oy kaybetmesine rağmen kendisini başarılı sayarken, partilerinin aldığı oyu değil kendi iddialarını esas alarak sorumluluk üstlendiğini ifade etti. Kendisinin parti içinde ihtilaf konusu olmaktansa noktayı koyduğunu hatırlattı. Ancak kendisinin müdahil olmadığı süreç ile ortaya çıkan irade sonucu yeniden geldiğini ifade etti. Partililerin kararına teslim olduğunu söyleyen Akşener, iradeye boyun eğdiğini belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)