İncenin Katıldığı Program Twitterda Dünya 1.si Oldu

Muharrem İnce Perşembe akşamı CNN Türk’te katıldığı program ile Twitter dünya gündeminde ilk sıraya yerleşti.

SİYASET 25.05.2018, 23:05
İncenin Katıldığı Program Twitterda Dünya 1.si Oldu

Soruları Yanıtladı

Başak Şengül moderatörlüğünde düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Program için #MuharreminceCnnTürkdeHashtagı kullanıldı. Bu hashtag kısa süre içerisinde dünya gündeminde ilk sırayı yer almayı başardı. 100 bine yakın tweet atılan bu programda İnce, seçime dair vaatlerini anlattı. FETÖ ile mücadeleden ekonomiye kadar pek çok konuda ayrıntılı açıklamalarda bulunan İnce gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

Bugün de Traktöre Bindi Mazot Aldı

Muharrem İnce dünya gündeminde yer edinmesinin ardından bugün de traktöre binerek ülke gündeminde yer almayı başardı. İnce bir çiftçinin traktörüne binerek mazot almaya gitti. Traktörü bizzat kendisi süren İnce, mazotu da kendisi aldı ve ardından benzinlikten fiş istedi. Aldığı fişte benzinin 5,47 TL’den satıldığını gördü. Bunun üzerine mazotu 2,5 liradan veriyoruz diyen Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’ya seslendi ve fişi göstererek ispatını yaptı.

İnce, köylü bir aileden geldiğini ve traktörü geri geri yanaştırabileceğini de miting meydanlarında söylemişti. Bunun ardından traktöre binerek mazot alması da vatandaş tarafından hoş karşılandı. Böylelikle İnce seçim sonrası çiftçilerin sorunları ile yakından ilgileneceğinin de sinyallerini vermiş oldu. Seçim sürecinde siyasiler ile halk arasındaki yakınlaşma da dikkatlerden kaçmıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)