İnce’nin Adaylığına Bahçeli’den Açıklama

CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen Muharrem İnce’nin adaylığı konusunda Devlet Bahçeli’den sözde muhaliflere yardım eden şahıs açıklaması geldi.

SİYASET 07.05.2018, 14:36
İnce’nin Adaylığına Bahçeli’den Açıklama

MHP’li Sözde Muhaliflere Yardım Eden Şahıs”

Devlet Bahçeli, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda sert ifadelerde bulundu. Her geçen gün adayların belirli olması ile birlikte siyasi gerilimlerde de bir tırmanış söz konusu olmaktadır. Bu gerilimlere bir yenisi de CHP’nin yaptığı hamle ile geldi. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı açıklaması ile birlikte gözler hükümet kanadına çevrildi. Hükümet bu konuda açıklama yapmaktan uzak dururken; Bahçeli sert sözler sarf etti.

Devlet Bahçeli, CHP’nin Cumhurbaşkanı olan adayı Muharrem İnce için “MHP’li sözde muhaliflere yardım eden şahıs” açıklamasında bulundu. Muharrem İnce’nin MHP ile yüksek husumetli biri olduğunu belirtmiştir. Hatta Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin adaylığını şu sözler ile değerlendirmiştir: MHP’ye karşı en yüksek husumeti taşıyan şahıs aday olmuştur.

“Cumhur İttifakı Tek Sestir”

YSK önünde muhabirlerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım’a CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile ilgili değerlendirmesi sorulmuştur. Ancak Başbakan Binali Yıldırım bu soru ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Devlet Bahçeli’ye CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı için Başbakan tarafından bir açıklama yapılmadığı sorulmuştur. Devlet Bahçeli ise Cumhur ittifakı tek sestir açıklamasında bulunmuştur. Bunun dışında da başka bir açıklamaya hiçbir gerek olmadığını da muhabirlerin sorduğu sorulara verdiği açıklamalara eklemiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)