İnce’den Liyakat Vurgusu

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce memur alımlarında liyakate azami önem verileceğine dikkat çekti.

SİYASET 20.05.2018, 22:45
İnce’den Liyakat Vurgusu

Kadınların Çalışma Oranı Artırılacak

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim vaatleri kapsamında memurlara yönelik açıklamalarını sürdürdü. Memur alımlarının liyakate göre gerçekleştirileceğini ifade eden İnce kadınların da çalışma hayatındaki yerinin artırılacağını belirtti. Bu kapsamda hali hazırda %32 oranında kadın çalışan olduğunu ifade eden İnce bunun %50 olması gerektiğini belirtti.

İnce bilişim teknolojisinde yaşanan gelişmelere de dikkat çekti. Bu kapsamda gelişmekte olan teknolojiye ayak uyduramaz isek 100 yıl boyunca yoksul olarak yaşayacağımızı da ifade eden İnce, bunun önüne geçmek için yurtdışına öğrenci göndereceğini de ifade etti. Güneş enerjisi alanında yurtdışına öğrenci göndererek bu alanlarda eğitim almalarını sağlayacaklarını dile getirdi.

İsraf ekonomisinden vazgeçilerek kamu harcamalarında tasarruf yapılacağını ifade eden İnce bunun için insaf ekonomisine geçeceklerini belirtti. Muharrem İnce Wikipedia konusunda da açıklamalarda bulundu ve bu platformun erişime açılacağını belirtti. Twitter’da herkesin özgür olacağını ve diledikleri gibi Tweet atabileceklerini ifade eden İnce, cumhurbaşkanını eleştirmenin de serbest olacağını belirtti.

İnce dış politika konusuna da değindi ve Atatürk’ün yurtta sulh cihanda sulh sözlerine hatırlatmada bulundu. Suriye politikasını eleştiren İnce tüm bu sorunların giderileceğini ifade etti. Suriye’den ülkemize 4 milyon insanın geldiğini hatırlatan İnce ancak Suriye’de büyükelçimiz bulunmadığını belirtti. Tüm bu sorunların çözüleceğinin de mesajını verdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)