İnce’den Kılıçdaroğlu’na Onursal Genel Başkanlık Teklifi!

Seçimlerin ardından en çok konuşulan parti olan CHP’de cumhurbaşkanı adayı olarak yarışan İnce, Kılıçdaroğlu’na bir teklifte bulundu.

SİYASET 03.07.2018, 21:41 20.09.2019, 11:24
İnce’den Kılıçdaroğlu’na Onursal Genel Başkanlık Teklifi!

İnce ve Kılıçdaroğlu Polemiği

Seçimlerde CHP’nin psikolojik barajı olan %30’u aşan İnce’nin genel başkan olması, Kılıçdaroğlu’nun istifası bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Bu konuda İnce açıklamalarda bulundu.

İnce ve Kılıçadaroğlu ile eşlerinin beraber yediği yemek hakkında İnce açıklamalarda bulundu. İnce, Kılıçdaroğlu’nun kendisine bir teklifte bulunmadığını ancak kendisinin ona bir teklif sunduğunu belirtti. İnce Kılıçdaroğlu ile yarışa girmeyeceğini, imza toplamayacağını söyledi. Cumhurbaşkanlığı yarışında ortaya çıkan umudun kaybolmaması için Klıçdaroğlu’nun olağanüstü kurultayı toplayarak İnce’yi genel başkan ilan etmesi ve kendisinin de onursal başkan olması teklifi geldi. İnce Kılıçdaroğlu’nun rakibini cumhurbaşkanı adayı yapması, İYİ partiye 15 milletvekili göndermesi gibi siyasi jestleri ile milletin gönlünde taht kurduğunu söyledi.

İnce’nin bu teklifine Kılıçdaroğlu bir yanıt vermedi. Ancak İnce Kılıçdaroğlu kabul etmezse örgüt kendisi işi çözecektir dedi.

Kılıçdaroğlu Nezaketsizlik Olarak Yorumladı

İnce’nin açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu özel bir yemeğin bağlamından koparılmasının nezaketsizlik olduğunu söyledi. İnce’nin teklifine ilişkin olarak ise bir açıklamada bulunmadı. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yaparak gündemde kurultay olmadığını söyledi. Yaşanan gelişmelerin ardından Perşembe günü saat 11.00’da CHP MYK toplanarak görüşme gerçekleşecek. İnce’nin açıklamaları iyice sarpa saran CHP kanadında neler olacağı merak konusu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)