İnce Tutuklu Milletvekilini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Maltepe Cezaevi’nde tutuklu olan CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nu cezaevinde ziyaret etti.

SİYASET 10.06.2018, 01:55
İnce Tutuklu Milletvekilini Ziyaret Etti

Değişim Rüzgârını Hissediyorum

Muharrem İnce CHP’li tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretinin ardından kısa açıklamalarda bulunan İnce, Berberoğlu’nun cezaevinde değişimin rüzgarınıhissettiğini söyledi. Bunu duyurması için de kendisine telkinde bulunduğunu ifade etti.

İKM’lerin 3600 Sorunu

Maltepe Cezaevi ziyaretinden sonra yaptığı açıklamasını kısa tutan İnce infaz koruma memurları ile yaptıklarıkonuşmayı da aktardı. İnfaz koruma memurları ile yaptığı konuşmada memurların 3600 ek gösterge düzenlemesine kendilerinin dâhil edilmemesinden rahatsızlık duyduklarını dile getirdiklerini ifade etti. Bu konuşmanın ardından ise yakın zamanda çalışma yapacaklarını ve infaz koruma memurların sorunlarını çözeceklerini aktardı.

Erdoğan tarafından daha önce aktarılan 3600 ek gösterge düzenlemesi içerisine öğretmenler, polisler, diyanet görevlileri ve diğer idareciler eklenmişti. Ancak infaz koruma memurları dâhil edilmedi. Muharrem İnce infaz koruma memurları ile yaptığı görüşme sonrasında bu soruna değindi ve çözüm getireceklerini de ifade etti.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yoğun temposuna da devam ediyor. Gece gündüz demeden miting alanlarında yer alan İnce son olarak İstanbul’da bir gece mitingi gerçekleştirdi. Gece yarısından sonra yapılmasına rağmen büyük bir katılım ile gerçekleştirilen miting ses getirmeyi başardı. dronelar ile de görüntü alınan mitingin son derece kalabalık olması da dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)