İnce: Seçilirsem Silah Sesi Değil Traktör Sesi Duyacağız

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçilmesi üzerine yapacaklarını meydanlarda anlatmaya devam ediyor.

SİYASET 07.06.2018, 00:14
İnce: Seçilirsem Silah Sesi Değil Traktör Sesi Duyacağız

Eğitimde Önemli Adımlar

Muharrem İnce, Şanlıurfa'da düzenlenen miting ile seçim maratonuna devam etti. Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde yapacaklarını 3B projesi olarak kodları. Bu 3B’yi ise barışacağız, büyüyeceğiz ve bölüşeceğiz olarak açıkladı. Ayrıca Şanlıurfa'ya dünyanın en büyük İslami Bilimler Üniversitesini kurma isteğini de ilk kez dillendirdi.

Bir öğretmen olarak eğitime verdiği önemi de anlattı. Bu ülkenin evlatlarının 3 dil öğreteceklerini ifade etti. Bu sayede çocukları geleceğe hazırlayacaklarını kaydetti.

Çiftçi ve Hayvancılar Desteklenecek

İnce elektrik fiyatlarının düşeceğini ve hayvan sağlığı için gerekli ilaçların da ücretsiz verileceğini söyledi. Çobanların sigorta primlerinin devlet tarafından ödeneceğini belirtti. Çiftçiye mazotun 3 TL’den verileceğini aktardı.

Bölgesel kalkınma projelerinden olan GAP için 20 yılda 100 milyar lira harcayıp 120 milyar liranın elektrikten geri alındığını belirtti. Elektrikte projenin %80’i tamamlanırken, sulamada sadece %30’unun tamamlandığını belirtti. 3 yıl içinde tam 1,3 milyon hektar alanın suyla buluşturulacağını ifade etti. Ceylanpınar’ın ise tohum ve damızlık için ülkenin gözbebeği yapılacağını söyledi. İthalatta gelinen noktayı eleştirdi.

İnce seçilirse çiftçilerin borcunun faizini Temmuz bitmeden sileceğini söyledi. Artık ülkenin Urfa’sında Harran’ında silah yerine traktör sesi duyulacağını söyledi. Tüm bu vaatlerine kaynak olarak ise saray gibi şu anda yapılan israfları gösterdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)