İnce: Polislerin Ek Gösterge Sorununu Çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce polislerin 3600 ek gösterge sorununu çözeceğini ifade etti.

SİYASET 17.05.2018, 23:40
İnce: Polislerin Ek Gösterge Sorununu Çözeceğiz

Angarya İş Olmayacak

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce seçim kampanyası kapsamında yaptığı miting konuşmasında memurların sorunlarına değindi. Bu kapsamda polislerin 3600 ek gösterge sorununu çözüme kavuşturacaklarını dile getirdi. Bunun yanı sıra çalışma şartlarını da iyileştireceklerinin müjdesini verdi. 40 saat üzerinde çalışmanın karşılığının ödeneceğini ifade eden İnce, angarya işlerin kaldırılacağını dile getirdi.

Öğretmenlerde de 3600 gösterge sorununun bulunduğunu belirten İnce bu sorunun çözülmesinin ardından 20 bin öğretmenin emekli olacağını ifade etti. Bu sayede de genç öğretmen adaylarının önlerinin açılacağını da ifade etti.

Subaylar ile astsubaylar arasında var olan farkın da giderileceğini belirten İnce, tüm adaletsizlikleri ortadan kaldıracaklarını ifade etti. Ciddi birşekilde sorunların üzerine eğileceklerini ifade eden İnce başa geçmesi halinde yabancı yatırımcıların da ülkeye geleceklerini belirtti.

Döviz Kurları

Kurlar hakkında Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarına da değinen İnce bu açıklamaları ciddiyetsiz buldu. Bu açıklamalar yerine devlet adamı ciddiyetiyle sorunların çözüleceğini dile getirdi. İnce daha önce de memurlara yönelik birtakım vaatlerde bulunmuştu. Bunlardan birkaçı sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması, liyakatin getirilmesi ve mülakatların kaldırılması gibi uygulamalardı. Memurun sorunlarını yakından takip eden İnce iş güvencesinin de kaldırılmayacağının sinyallerini vermişti. İnce ayrıca kamudan ihraç edilen personeller için de suçu olmayanların iade edilmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)