İnce: Mülakat ve Sözleşmeli Öğretmenlik Kalkacak

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce katıldığı programda öğretmenlere ilişkin son derece önemli vaatlerde bulundu.

SİYASET 12.05.2018, 23:55
İnce: Mülakat ve Sözleşmeli Öğretmenlik Kalkacak

Ben de Öğretmenim

Kendisinin de öğretmen olduğunu ifade eden Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılacağını belirtti. Bunun yanı sıra mülakat ile öğretmen alımına da son vereceğini belirten İnce performans değerlendirmesini de kaldıracağını ifade etti.

Öğretmenler İş Bulamıyor

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce öğretmenlerin iş bulamaması sorununa da dikkat çekti. Korumasından örnek veren İnce fizik öğretmenliği mezunu olan korumasının iş bulamadığı için polislik yaptığını dile getirdi. Bunun yanı sıra garsonluk yapan ya da hiç iş bulamayan pek çok öğretmenin bulunduğunu dile getiren İnce bu sorunu ortadan kaldıracağını ifade etti. Gençlere iş bulacaklarını ve bunu yapabilecek inanca ve güce sahip olduklarını da dile getirdi.

Öğretmenlerden de destek istemeyi ihmal etmeyen İnce 24 Haziran’da hükümete performans değerlendirmesi yapılmasını istedi. Öğretmenlerle ilgili olarak getirilmesi planlanan performans düzenlemesi ise seçimler sebebiyle daha sonraya bırakılmıştı. Gerekçe olarak ise üniversitelerden görüşlerin gelmeye devam etmesi gösterildi. İnce ise seçilmesi durumunda bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağını dile getirdi.

Kendisi de öğretmenlik mesleğinden gelen İnce bir kişiyi anne babasının haricinde sadece öğretmeninin kıskanmayacağını ifade etti. Bu sebeple de daha iyi bir gelecek için çalışacaklarını vurguladı. İnce geçmişimizde var olan inanç ile bunu yapacaklarını ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)