İnce: Genel Başkan Kurultayı Toplarsa Çok Şık Olur

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu ve parti yönetiminden gelen eleştirilere yanıt verdi.

SİYASET 05.07.2018, 22:41
İnce: Genel Başkan Kurultayı Toplarsa Çok Şık Olur

“Denenmişi Deneyelim Derlerse Yokum”

Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklif çok konuşulmuştu. İnce bu konuda yeniden açıklama yaptı. Atılacak en doğru adımın MYK’den kurultay çağrısı yapılması olduğunu söyledi. Şu anda pek çok ilden açıklamalar yapıldığını ve bu işin kısa sürede çözüleceğini belirtti. Ancak en şık olanın ise genel başkanın kurultayı toplama yetkisini kullanması olduğunu söyledi. Parti yönetiminin denenmişi deneyelim demesi halinde ise kendisinin olmayacağını söyledi.

İnce derdinin polemik yaratmak değil, Türkiye’ye umut olacak bir adım atmak olduğunu söyledi. Aksi takdirde yerel seçimlerde kaybedeceklerini söylediğini ve bunun yine arkasında olduğunu belirtti. Amacının tehdit olmadığını söyleyen İnce, en doğrusunun MYK’nın olağanüstü kurultay çağrısı yapması olduğunu ifade etti.

Yüzde 31’i Yüzde 51 Yapabiliriz

İnce şu anda helalinden %31’e sahip olduklarını ve bunu %51 yapmayı başarabileceklerini söyledi. bu umudu tüketmemek için uğraştığını, derdinin koltuk ya da polemik olmadığını ekledi. İnce, Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklifi neden açıkladığını da belirtti. Eğer açıklamasaydım kapalı kapılar ardında bir pazarlık olurdu dedi. Amacının pazarlık olmadığını partililerin de kamuoyunun bunu bilmesi gerektiğini söyledi.

Teklifinde bir nezaketsizlik ya da yanlışlık olmadığını söyleyen İnce, yenilik çağrısı yaptı. Değişim rüzgarının önüne duvar örmek yerine değirmen kurulmasını istedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)