İnce Belediye Başkanı Adayı Mı Olacak?

24 Haziran seçimlerine Cumhurbaşkanı adayı olarak giren ve kaybeden Muharrem İnce’nin belediye başkanı adayı olacağı iddia ediliyor.

SİYASET 01.07.2018, 18:24
İnce Belediye Başkanı Adayı Mı Olacak?

İstanbul ve İzmir Seçenekleri. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında Muharrem İnce’nin belediye başkanı adayı olarak gösterileceği iddialarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu henüz bu iddialar için erken olduğunu ve belediye başkanı adaylarının parti kurulları tarafından belirleneceği iddia edildi. Bu kapsamda önümüzde yaklaşmakta olan yerel seçimler için ise henüz aday belirlemediklerini ifade etti.

Basında yer alan iddialara göre ise Kılıçdaroğlu ile İnce arasında gerçekleşen görüşmelere göre İstanbul ile İzmir Belediye başkanlığı adaylığı konuşuluyor. Ancak iddialara göre İnce’nin İzmir Belediye Başkanlığı’na aday olmayı düşündüğü ifade ediliyor.

Yüz Yüze Görüşecekler.

24 Haziran seçimleri sonrası kısa süreli bir tatile çıkan Muharrem İnce tatil dönüşü Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüşecek. Bu görüşmenin ardından İnce’nin partide nasıl bir görev üstleneceği belli olacak. İnce daha önce yaptığı çağrısında kimsenin partiden istifa etmemesi gerektiğini dile getirmişti. Ancak bazı il ve ilçe başkanlıklarında istifaların yaşandığı ve parti yönetimine karşı tepkilerin gösterildiği ifade ediliyor.

Yaşanan tüm bu gelişmeler CHP içerisinde muhalif seslerin yükselmesine neden olurken olağanüstü kurultay toplanmayacağı da ifade ediliyor. Özellikle önümüzde yerel seçimlerin de bulunması CHP’nin atacağı adımların önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)