İnce: Adil Bir Eğitim Sistemi Oluşturacağız

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce katıldığı bir televizyon programında eğitim sistemine ilişkin planlarını ayrıntılı bir şekilde aktardı.

SİYASET 10.06.2018, 23:51
İnce: Adil Bir Eğitim Sistemi Oluşturacağız

Finlandiya Modelini Arzuluyorum

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce eğitim sisteminde Finlandiya modelini arzuladığını dile getirdi. Bunun için eğitim sistemini bir defa değiştireceklerini ve tüm toplumunyeni model üzerinde uzlaşacağını dile getirdi. Meslek eğitimi konusunda da Norveç’in örnek alınacağını dile getiren İnce böylelikle eğitimde kaliteyi artıracaklarını ifade etti.

Mülakat Sistemi

Mülakat sisteminin torpile neden olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce mülakat sistemini kaldıracaklarını dile getirdi. Uygulanması gereken alanlarda ise video ile kayıt yapılacağını ve böylelikle daha adil bir sistem geliştirileceğini ifade etti. Bu sistemin düzeltilmesi ile birlikte ekonomi ve terör sorunlarının da önüne geçileceğini ifade etti.

Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce öğretmen ve öğrencilere toplu taşımanın ücretsiz yapılacağını da dile getirdi. Böylelikle öğrenciler ekonomik açıdan daha da çok rahatlayacaklar. Bunun yanı sıra yurt sayısının eksik olması konusunda da çalışmalar yapacaklarını ifade eden İnce böylelikle çocukların tarikat yurtlarına mahkûm olmayacaklarını ifade etti.

Eğitim sisteminin ve kalitesinin daha da iyileştirilmesi amacıyla 10 bin öğrencinin yurtdışına gönderileceğini de ifade eden İnce ücretli öğretmenlik sisteminin de kalkacağını dile getirdi. Eğitim alanında değişikliklere genmiş yer ayıran İnce, eğitimde köklü değişiklikler planlıyor.

Yorumlar (0)