İki Parti Genel Başkanlarından Sürpriz Görüşme

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Ankara’da CHP Genel Merkezi’ne önemli bir ziyaret gerçekleştirildi.

SİYASET 04.01.2018, 22:11
İki Parti Genel Başkanlarından Sürpriz Görüşme

Ziyaretin gündeme gelmesiyle birlikte ittifak iddiaları gündeme gelse de bu siyasiler tarafından yalanlandı. Görüşmenin gündemi ile alakalı olarak Karamollaoğlu tarafından açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre uyum yasaları konusunda hazırladıkları bir kitapçığı Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim ettiklerini ifade etti. 16 Nisan’dan sonra 6 ay içerisinde çıkarılması gereken bu yasaların gecikmeye uğramış olmasının kendileri açısından bir fırsat olduğunu da dile getirdi. 

Demokrasi Kalitesi İçin Önemli

Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, böylesi görüşmelerin demokrasi kalitesi açısından önemli olduğunu dile getirdi. Ülkemizin sorunlarını görüşme fırsatı bulduk diye açıklama yapan Kılıçdaroğlu kendilerine takdim edilen kitapçık hakkında da gerekli incelemeleri yapacaklarını dile getirdi. Bu kapsamda inceleme neticesindeki görüşlerini de Saadet Partisi’ne ileteceklerini belirtti.

Karamollaoğlu bu görüşmeyi bir iade-i ziyaret olarak nitelendirirken ittifak söylentileri hakkında bir açıklama yapmadı. 2019 başkanlık seçimleri yaklaşırken böylesi sürpriz bir görüşmenin gerçekleştirilmesi ise akıllara ilk olarak ittifak ihtimalini getirse de bu yönde bir açıklama yapılmadı.

Tatile giren Meclis yeniden çalışmalarına başlayarak uyum yasalarını kısa süre içerisinde çıkarmaya çalışacak. Bu kapsamda seçim tarihinden en az 1 yıl önce seçimle ilgili yasaların çıkarılması gerekiyor. Aksi takdirde çıkarılacak yasalar seçimlerde uygulama bulamayacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@