İçişleri Bakanı Soylu, Şırnak’taki Askerleri Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Beytüşşebap’ta vatani görevini yapan askerleri ziyaret etti.

SİYASET 01.01.2018, 23:07
İçişleri Bakanı Soylu, Şırnak’taki Askerleri Ziyaret Etti

Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’na ziyarette bulunan Soylu, askerlerle çay içerek muhabbet etti. 

Yeni Yıla Şırnak’ta Girdi
Bakan Soylu, yeni yıla Şırnak Beytüşşebap’ta girdi. Yeni yıla Şırnak’ta giren Bakan, pek çok ziyarette bulundu.  Hem bölgede askerlik yapan vatan evlatlarını hem de bölge halkını ziyaret etti. Onlarla muhabbet edip, dertlerini dinledi.  

2 bin 900 rakıma sahip Kato Dağı’nda bulunan 8. Jandarma Alay Komutanlığı’na gelen Bakan Soylu, askerlerle sabah kahvaltısı yaparak güne başladı. Askerlerle muhabbet eden Bakan Soylu, hatıra fotoğrafı da çektirdi. 

Daha sonra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki heyet ile ilçeye doğru yola çıktı. Soylu’nun ikinci durağı Beytüşşebap ilçesindeki diğer bir komutanlığa ziyarette bulundu. 

Halk ile Sohbet Etti
Beytüşşebap ilçesinde ise Ayvalık 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nı ziyaret etti. Burada Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Soylu, yetkililerden bilgi aldı. Bölgede yapılan ve yapılması planlanan operasyonlarla ilgili Bakan bilgilendirildi. 

Son Durak Uludere
Soylu’nun üçüncü durağı ise Uludere oldu. Beytüşşebap’tan Uludere’ye geçen İç İşleri Bakanı Soylu, burada bir köyü ziyaret etti. Uludere’ye bağlı İnceler köyüne uğrayan Bakan, vatandaşların çay ikramı teklifini kabul etti. Köy sakinleri ile çay içerek muhabbet eden Bakan, dertlerini de dinledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@