Güney Kore Devlet Başkanından Türkçe Tweet

Güney Kore Devlet Başkanı Moon, Türkçe bir tweet atarak iki ülke arasındaki uzun zamandır devam eden kardeşliğe vurgu yaptı.

SİYASET 06.05.2018, 08:55
Güney Kore Devlet Başkanından Türkçe Tweet

Güney Kore ve Türkiye Kardeştir Mesajı

Türkiye’nin uzun zamandır iyi ilişkiler içerisinde olduğu ülkelerden biri de Güney Kore olmaktadır. Güney Kore ile geçmişe dayanan ortaklık hiçbir şekilde bozulma içerisine girmemiştir. İki ülke her zaman birbirine kardeşçe duygular beslemişlerdir. Bu durumu bir kere daha gözler önüne çıkarmak için Güney Kore Devlet Başkanı Moon Türkçe bir tweet paylaştı.

Moon, paylaştığı tweet ile iki ülke arasındaki kardeşliğin vurgusunu yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın devlet ziyareti yapmasından sonra paylaştığı tweet ise hoş bir jest olarak adlandırılır. Atılan tweet, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile olumlu bir görüşme yaptığını ifade etti. İki ülkenin birbirinden çok uzak olan ülkeler olsa da her zaman gönül bağı içerisinde kardeşçe geçinen ülke oldukları belirtti. Kardeş ülkelerin ebedi gelişim içerisinde olmasını umduğunu belirterek de mesaj son buldu.

Cumhurbaşkanından Tweet Paylaşımı

Güney Kore Devlet Başkanı Moon’un paylaştığı bu jest tweet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da paylaşıldı. Erdoğan hiçbir açıklama yapmadan sadece tweet paylaşımını gerçekleştirdi. Moon’un jestine aynı şekilde hoş bir jest ile karşılık veren Erdoğan, kardeş ülke temennisini kendisinin de taşıdığı mesajını bu sayede iletmiş oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)