Gözler Erdoğan - Bahçeli Görüşmesinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yeni döneme ilişkin görüştü.

SİYASET 27.06.2018, 21:30
Gözler Erdoğan - Bahçeli Görüşmesinde

İttifak Liderleri Görüştü

Cumhur ittifakı olarak seçime giren AK Parti ve MHP liderleri cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçiminden sonra ilk kez bir araya geldi. Görüşmeye son başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Görüşmenin gündemi seçim sonuçlarının değerlendirilmesi ve yeni hükümet sisteminin hayata geçirilmesiydi. Ancak görüşmenin içeriğine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak kulislerde yeni kabine yapısının görüşüldüğü konuşuluyor.

AK Parti bu seçim sonuçlarına göre tek başına meclis çoğunluğunu sağlayamayacağı için mecliste MHP ile yapılacak olan çalışma değerlendirildi. Yeni kabinede MHP’li bir ismin yer alıp almayacağı konuşulurken MHP’li olmasa bile bu kimlikle tanınan isimlerin kabineye gireceği konuşuluyor.

Liderler Yüz Yüze Geldi

24 Haziran seçimlerinden sonra konuşma yapan Erdoğan, Bahçeli’ye de konuşmasında yer vererek teşekkürlerini iletmişti. Bahçeli ise Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etmişti. Seçimlerden sonra iki lider ilk defa yüz yüze geldi. Görüşme 35 dakika sürdü.

Erdoğan önceki gün cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş ile ilgili değerlendirme toplantısına katılmıştı. Bu toplantının ardından Bahçeli görüşmesi yapılması, yeni süreç hakkında bir görüşme yapıldığını gösteriyor.

Görüşme öncesinde kritik bir gelişme yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, MHP liderinin talimatı ile görevden alındı. Aycan seçim sonuçlarına ilişkin olarak “ biz ne dersek o olacak, Erdoğan’ı biz kurtardık” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)