EYT Son Durum! 2020 EYT Sorunu için Çözüm Açıklamaları

Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2019 yılında çok ümitlilerdi ancak çözüm üretilemedi. EYT 2020 yılında çözülecek mi. EYT sorununa siyasilerden çözüm önerileri neler. EYT son durum ne, 2020 EYT çözümü için neler planlanıyor. İşte EYT ile ilgili açıklamalar…

SİYASET 01.02.2020, 00:01 01.02.2020, 00:00
EYT Son Durum! 2020 EYT Sorunu için Çözüm Açıklamaları

Emeklilikte Yaşa Takılanların sayıları milyonları bulurken 2019 yılı içerisinde kesin gözüyle çözüm olacağına inan milyonlar hayal kırıklığına uğradılar. Birçok siyasilerden destek bulmalarına rağmen EYT sorunu hala çözülmedi. 2019 yılında EYT’liler Başkent Ankara’da mitingler düzenlendi ve muhalefetten destek görmelerine rağmen çözüme bir türlü ulaşılamadı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin gündemine gelmesi için çaba gösteren Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak yaptığı açıklamalarda hükümet ve muhalefet milletvekilleri ile diğer platform üyeleriyle görüştüklerini bu işin çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını 2020 yılında EYT sorunu sorun olmaktan çıkartılması gerektiğini açıkladı.

Siyasi parti liderlerinden Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT sorunu için büyük destek açıklamalarında bulunmalarına rağmen çözüme ulaşmayan milyonlarca vatandaşın 2020 yılında büyük umutlar taşıdıklarını bu anlamda her kesimin desteğini istediklerini açıkladılar. EYT sorunu gündemden düşmesi halinde çözümün zor olduğunu bilen platform gurupları her anlamda gündemde olmaları gerektiğini açıkladılar.

Siyasiler ve Dayanışma Dernekleri EYT için büyük destek verdiklerini ve 2020 yılında desteklerini artıracaklarını Cumhurbaşkanına sesleneceklerini söylediler. İleriki günlerde açıklamaların gelmesi beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@