EYT Son Dakika! Emeklilikte Yaşa Takılanlar

Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetlerini kaleme alan ve her platformda sendikalar tarafından dile getirilen EYT mağdurları için siyasetten çözüm üretildi mi, EYT mağdurları son durumları neler, siyasilerden çözüme yönelik açıklamalar. EYT'liler ne istiyor...

SİYASET 09.12.2019, 00:01 17.12.2019, 08:16
EYT Son Dakika! Emeklilikte Yaşa Takılanlar

Seçim dönemlerinde birçok siyasinin Emeklilikte Yaşa Takılanlara yönelik olarak çözüm üreteceklerini ve EYT mağduriyetlerine çözüm bulacakları dile getirilmesine rağmen her hangi bir adım atılmamış olup mağduriyetler devam etmektedir. EYT sorunu ne zaman çözüme kavuşulacağı mağdurların yanı sıra vatandaşlarında ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği televizyonlarda, gazetelerde, sosyal medya aracılığı ve birçok platformda hali hazırda bulunan hükümete seslenerek hak ettiğimiz emekliliğimizi bir an önce verilmelidir. Çünkü EYT mağdurları her hangi bir şekilde maaş almadıkları ve bu manada güçlük içerisinde hayatlarını devam ettirmek zorunda kaldıklarını siyasilerden çözüm beklediklerini dile getirmektelerdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı gündemine taşıyan muhalefet partileri de EYT sorununu çözemediklerini, bu anlamda birçok Milletvekilinin de desteğinin olmasına rağmen mağduriyetlerinin sürdüğünü artık maddi manevi anlamda yorulduklarını bir an önce bu mağduriyete son vermelerini istediklerini açıkladılar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)