Eski İşçi Yeni Belediye Başkanı

Bayburt iline bağlı Gökçedere beldesinde 25 yıl belediye işçisi olarak çalışan Yavuz Bakır, belediye başkanlığını kazandı. Bayburt’un en büyük beldesi olarak bilinen Gökçedere'de ilk kez MHP'li bir belediye başkanı görev alacak

SİYASET 13.04.2019, 15:51
Eski İşçi Yeni Belediye Başkanı

Gökçedere Belediyesinde 25 yıl boyunca şoförlük mesleğini yapan Yavuz Bakır, MHP’den başkan adayı olarak yerel seçimlere katıldı. Bakır, rakibine 83 oy fark atarak belediye başkanlığına hak kazandı. Beldede ilk kez MHP'li bir başkanın belediyeyi yöneteceğini söyleyen Bakır, partisi adına da bir ilki gerçekleştirmeyi başardı. 

İlk Başkanlık Deneyimi
Belediyede çalıştığı dönem boyunca görevini layıkıyla yerine getirdiğini söyleyen Bakır, "1994 yılında belediyede çalışmaya başladım. Bazen operatörlük bazen şoför olarak çalıştım. 31 Mart seçimlerinde de belediye başkanlığına aday oldum. Halkımız bana destek olarak başkan seçti. İnşallah onlara layık bir belediye başkanı olacağım" dedi.

İlk kez MHP’den belediye başkanı seçildiğini söyleyen Yavuz Bakır, "Partinin Gökçedere'deki ilk başkanı olmaktan da gurur duyuyorum. İnşallah belediye başkanı olarak en iyi hizmeti vereceğiz’’ açıklamasında bulundu. Belediyeyi 6 milyon liralık bir borçla devraldığını açıklayan Bakır, ilk iş olarak kanalizasyon ve içme suyu problemini çözeceklerini söyledi.

Belde halkının çiftçilik ve hayvancılıktan geçindiğini söyleyen Bakır, "Yıllardır kanalizasyon sıkıntısı bulunuyor. Beldemizde bir arıtma tesisi olmamasından dolayı vatandaşlarımız büyük bir sıkıntı yaşıyor. İlk olarak arıtma tesisi için çalışacağız. Kısa sürede gerekli destekleri de alarak bu sorunları çözüme kavuşturma kavuşturmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
nisan 1 yıl önce
yani bir iş sahibi ollabilmek için ilah engelimi ollım