Erdoğan’ın Kıraathane Vaadine İnce’den Misilleme Geldi

AK Parti genel Başkanı Erdoğan’ın kıraathane açma vaadine karşı CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce her mahalleye kreş açacağım şeklinde cevap verdi.

SİYASET 13.06.2018, 22:12
Erdoğan’ın Kıraathane Vaadine İnce’den Misilleme Geldi

Kıraathane Değil Kreş Lazım

Ordu’da miting yapan Muharrem İnce Erdoğan’ın kıraathane vaadine de yer verdi. Kendisinin kuantum vaat ederken Erdoğan’ın kıraathane vaadini eleştirdi. Bu vaadin gençlere işsiz kalacaksınız nasılsa gelin kıraathanede zaman öldürün anlamına geldiğini ifade etti. Her mahalleye kıraathane değil, her mahalleye kreş lazım olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın İnce’nin mitingindeki herkesin HDP’li olduğu iddiasına da yanıt verdi. MİT tarafından bu tespitin yapılmasını yalancılık olarak nitelendirdi. “MİT, Muharrem’i İzleme Teşkilatı mı?” diye sordu. İnsanları fişlemediysen nereden biliyorsun diye de sordu. Erdoğan’ın kendi yaverlerinin bile FETÖ’cü olduğunu bilmemesini, darbeyi eniştesinden öğrenmesini eleştirdi.

Siyaseti Bırakma Polemiği

Erdoğan’ın birinci olamazsan siyaseti bırak sözlerine İnce’den yanıt geldi. Gidici olanın Erdoğan olduğunu ifade ederek Bay Muharrem’e misilleme olarak bay bay Recep dedi. Maça yeni başladığını ancak tek bir şart ile siyaseti bırakacağını söyledi. İnce Erdoğan’ın bir TV programında karşısına çıkmasını istedi. Erdoğan’a kaçak güreşme çağrısı yapan ince, usta çırak diyaloguna da değindi. Erdoğan’ın “ben ustayım, sen çıraksın” ifadelerini hatırlatarak ustanın çıraktan kaçmayacağını söyledi.

Erdoğan’ın Marmaris’te yaptırdığı yazlık da İnce’nin gündemindeydi. Yazlık sarayın yapımına izin vermeyeceğini ve orayı engellilere tesis edeceğini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)