Erdoğan’dan UYAP Açıklaması

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde organize edilen Adalet Şurası dolayısıyla konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birçok konuya değinme fırsatı buldu.

SİYASET 10.01.2018, 21:59
Erdoğan’dan UYAP Açıklaması

Bu konular arasında en dikkat çekeni ise UYAP çıkışı oldu. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’ni FETÖ’cülere kaptırdıklarını ifade eden Erdoğan bunun bir özeleştiri olduğunu da belirtti.

FETÖ’cülerin de bunu acımasız bir şekilde kullandığını dile getiren Erdoğan 4 bin hakim ve savcının görevden uzaklaştırılması ile birlikte bu sorunun da üstesinden gelindiğini dile getirdi.

Zarrab Davası

Konuşmasında Zarrab davasına da değinen Erdoğan davanın siyasi olduğunu ve alınan kararın da hukuki olmadığını belirtti. Bu kapsamda adaletin Amerika’da değil burada yani Türkiye’de olduğunu da sözlerine ekledi. 

Birincisi düzenlenen Adalet Şurası için katılım gerçekleştiren herkese teşekkürlerini ileten Erdoğan, en zor zamanlarda dahi adaleti sağlamanın esas olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda 11.480 kişilik Bylock mağduru konusuna da değinen Erdoğan FETÖ’nün sinsi oyunları yüzünden birçok kişinin mağdur edildiğini dile getirdi.

Bu kişiler ile ilgili olarak yürütülen soruşturmaların sağlıklı bir şekilde yürütülerek karara varılacağı da ifade edildi. Milletimize çağrıda bulunan Erdoğan hakim ve savcılara güvenilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bu kapsamda FETÖ’nün oyunlarının da bozulduğunu ve çok kısa süre içerisinde kimin masum kimin suçlu olduğunun da belirginlik kazanacağını dile getirdi. Son olarak konuyu ekonomiye de getiren Erdoğan ekonomi ile adaletin iç içe olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)