Erdoğan’dan Bahçeli’ye Teşekkür

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün yaptığı açıklamada Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde destekleyeceklerini açıkça beyan etmişti.

SİYASET 09.01.2018, 20:09
Erdoğan’dan Bahçeli’ye Teşekkür

Bunun üzerine Erdoğan’dan yanıt gecikmedi. Bahçeli’nin milli ve yerli duruşunu takdirle karşıladığını ifade ederken geleceğe inşallah beraber yürürüz diyerek yeşil ışık yaktı. Bahçeli’ye teşekkür eden Erdoğan AK Partiden ayrılmış bazı siyasilere de isim vermeden laf dokundurdu.

Hedefindeki isim her ne kadar isim belirtilmemiş olsa da Abdullah Gül olarak anlaşıldı. Bu kapsamda siyasi partimizin yolundan ayrılanlar dostlarına zarar vererek düşmanlarını yenemez diyen Erdoğan bu kişilerin söz söyleme haklarının olmadığını da dile getirdi. 

Yeni Bir Darbe Girişimi

ABD’de devam eden dava ile ilgili olarak da fikirlerini açıklayan Erdoğan bunun da bir darbe girişimi olduğunu dile getirdi. 15 Temmuzda başarılamayan darbenin devamı niteliğinde olduğunu söyleyen Erdoğan başarılı olamayacaklarını belirtti.

Türkiye’nin Afrika başta olmak üzere diğer Müslüman ülkelerin de umudu olduğunu dile getiren Erdoğan bu çabalarla umudun söndürülmeye çalışıldığını dile getirdi. Erdoğan çoğulcu olmadıkları yönünde eleştiri aldıklarını ifade ederken bunun doğru olmadığını da belirtti. Buna örnek olarak ise bugüne kadar birçok kilise ve sinagog açılışı yapılması gösterilirken bunun yanı sıra ecdadımızın da Kudüs’te göstermiş olduğu farklı anlayışlara ve dinlere saygı da hatırlatıldı.

Yeni istiklal savaşı mücadelesi verildiğini de dile getiren Erdoğan bu kapsamda tüm sorunların üstesinden gelineceğini de dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@