Erdoğan: Teslim Olmayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dolar krizi için Türkiye’nin bir operasyonla karşı karşıya olduğunu belirtti ve “teslim olmayacağız” dedi.

SİYASET 13.08.2018, 17:26
Erdoğan: Teslim Olmayacağız

Ekonomik Savaş

Trabzon’da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Erdoğan, daha önce provokasyon ve darbe ile yapılamayanlar şimdi para ile yapılmaya çalışıldığını ifade etti. 2016’da 2,8 TL olan döviz kurunun şimdi 6 lirayı geçmesinin ekonomik ve mantıklı bir izahı olmadığını söyledi. Bu işin Türkiye’ye operasyon çekmek olduğunu ifade etti. Operasyonun amacının ise ülke ekonomisini savunmasız hale getirmek olduğunu söyledi. Finanstan başlayarak tüm ülkeye diz çöktürülmek istendiğini aktardı.

Erdoğan bu oyunu gördüklerini ve meydan okuduklarını söyledi. Ülke olarak teslim olmayıp, üretmeye devam edileceğini, istihdamın ve ihracatın arttırılacağını, fabrikaların işlemeye devam edeceğini belirtti. Başka yollarla da işleri yürütmenin çaresinin bulunacağını söyleyen Erdoğan, turistlere olan misafirperverliğin de arttırılmasını istedi. Birileri dolar kaçırırken turistin dolar getirdiğini hatırlattı.

“Başaracağız”

Dünyaya karşı açtığı ticaret savaşına ülkemizi de dahil edene yeni pazarlarla cevap verileceğini söyleyen Erdoğan, yeni işbirliklerine ve ittifaklara yönelerek cevap verileceğini belirtti. Sonuna kadar mücadele edip başaracağız dedi. ABD’ye seslenerek onlar şu anda bizim sakalımızı tıraş ediyor diyerek tarihi bir göndermede bulundu. Bu sakların yarın çok daha gür çıkacağını belirtti.

Papaz Brunson krizinde hukukun gereği neyse onun yapılacağını söyleyen Erdoğan, talimatla Türkiye’ye boyun eğdirilemeyeceğini aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)