Erdoğan Ramazan Sonrası Normale Dönecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüs mücadelesi için çifte bayram yapılacağı mesajını verdi.

SİYASET 20.04.2020, 20:48
Erdoğan Ramazan Sonrası Normale Dönecek

Erdoğan’dan Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karantina sürecine Huber Köşkünde devam ediyor. Buradan bir gazeteye açıklamalarda bulundu. Virüsle mücadele sürecine ilişkin merak edilenleri yanıtladı. Sürecin başından beri alınan karar ve önlemlerin meyvesini vermeye başladığını söyledi. Sokağa çıkma yasağının da bu sürece olumlu katkısı olduğunu söyledi. 

Korona virüsle mücadele kapsamında gerekli olan koruyucu sağlık ekipmanlarında stok sıkıntısı olmadığını söyledi. Başta maske ve koruyucu kıyafet olmak üzere gerekli olan tüm ekipmanlar sağlık çalışanlarına ücretsiz sağlanmaktadır. Aynı zamanda hastanelerde yatak kapasitesi sorunu da yoktur. 

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüsün gidişatına ilişkin yapılan açıklamalara bakıldığında tablo olumlu yönde seyretmektedir. Belirli bir süre artık netice alınabilecektir. Korona virüsün bitmesinin hedeflendiği tarihi ise Ramazan Bayramı olarak işaret etti. Ramazan Bayramında çifte bayram yapılacağı mesajını verdi.

Haziran Sonuna Korona Bitebilir

Korona virüsle mücadele kapsamında sıkı önlemler alınan şu günlerde vatandaşların en çok merak ettiği soru, korona virüsün ne zaman sona ereceğidir. Havaların ısınmasına rağmen vatandaşlar evde karantinaya devam ederken, insanlar işe gidemediği için maddi açıdan mağdur oluyor. Hem ekonomik hem de sosyal sıkıntıların sona ermesi ile korona virüsün sona ermesine bağlı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bilim Kurulu üyeleri normalleşme için Ramazan Bayramı sonrasını yani Haziran başını işaret etmektedir.

Yorumlar (1)
Zeynep 11 ay önce
Yardim verin bize 7 kisiyiz sehit ailesiyiz yardimci olun