Erdoğan Putin Görüşmesi Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleştirilen görüşme sona erdi.

SİYASET 05.03.2020, 22:20
Erdoğan Putin Görüşmesi Sona Erdi

İlk Açıklamalar Geldi

Türkiye ile Rusya arasında İdlib konusunda yaşanan gerilimin ardından Başkan Erdoğan ile Putin bir araya geldi. Rusya’da gerçekleştirilen görüşme 2 saat 40 dakika sürdü. İlk olarak ikili görüşme gerçekleştirilirken sonrasında heyetler arası görüşmeye geçildi. Heyetler arası görüşmeye geçmeden evvel Putin ve Erdoğan’dan açıklamalar geldi.

Putin, Türk askerlerinin şehit olması konusunda başsağlığı dilerken askerlerin yerini bilmediklerini savundu. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için Suriye’deki tüm alanların görüşülmesi gerektiği Putin’in açıklamaları arasında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin farklı bir boyuta ulaştığını açıkladı. Gerek ticari gerekse de askeri anlamda tarihin pek çok döneminde olmadığı kadar iki ülkenin yakınlaştığına dikkat çekti. Bu işbirliğinin sürmesi konusunda da gerekeni yapacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye konusunda alınacak kararları dünyanın beklediğini ifade etti. Bu nedenle burada alınacak kararların Türkiye’yi ve bölgeyi rahatlatacağını ifade etti. Türkiye ile Rusya’nın ılımlı mesajlar vermesi gergin ortamı biraz yumuşatsa da alınacak kararların nasıl sonuçlar doğuracağı henüz bilinmiyor. Rusya Başkanı Putin, Suriye ordusunda ciddi kayıpların olduğunu canlı yayında açıkladı. Bu yüzden de bu olayların bir daha tekrarlanmaması konusunda bir temennide bulunmayı da ihmal etmedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)