Erdoğan MYK’da Konuştu: Bir Müddet Daha Dişimizi Sıkacağız

Parti MYK’sınnda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, güzel günlere kavuşmak için bir müddet daha dişimizi sıkmak gerektiğini söyledi....

SİYASET 29.04.2020, 04:09 29.04.2020, 04:07
Erdoğan MYK’da Konuştu: Bir Müddet Daha Dişimizi Sıkacağız

İşte Açıklamalar

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında konuştu. Hastalıktan kurtulmak için önlemler almaya ve uygulamaya devam edileceğini açıkladı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma yasağı devam ediyor ve sokağa çıkma yasakları vatandaşlar için oldukça zorlu geçiyor. Aynı zamanda ülke ekonomisine de büyük maliyete neden oluyor. 

Diğer yandan ekonomik sıkıntı çeken vatandaş ve esnafa da destek olunuyor. Sosyal yardıma ihtiyacı olanlara üç faz halinde biner lira ödemeler gerçekleştirildi. Ayrıca hem bireysel olarak hem de ticari olarak düşük faizli kredi sağlandı. Uygulamaya konulan destek paketleri ile maddi açıdan bir rahatlama sağlanması umuluyor.

Ekonomik Destekler 200 Milyar Lirayı Buldu

Devlet tarafından verilen ekonomik destekler ile bu zor günlerin atlatılması hedefleniyor. Şu ana kadar 100 milyar liralık destek sağlandı. Salgın nedeniyle tüketim en aza indi ve dolayısıyla üretim durdu. Salgının sona ermesi ile üretim yeniden başlayacaktır. Üretimin başlaması tüm bu ekonomik sıkıntıların sona ermesi anlamına gelecektir.

Bu sürecin en kısa sürede atlatılması en önemli husustur. Vatandaşlar gereken hassasiyeti göstermeye devam ederse salgın kontrol altında olmaya devam edecektir. Sosyal hayat kısa sürede eski günlere dönecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)