Erdoğan'ın Yeni ‘A Takımı’na İlk Talimatı Ne Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti yönetiminde yapılan büyük değişiklikten sonra çalışmalar için ilk talimatını verdi.

SİYASET 20.08.2018, 23:52
Erdoğan'ın Yeni ‘A Takımı’na İlk Talimatı Ne Oldu

Yeni Yönetim Toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti kongresinden sonra yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Disiplin, Parti İçi Demokrasi Hakem, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Parti tabanının beklentisinden ötürü yönetimde büyük değişiklik yaptıklarını söyleyen Erdoğan, değişiklik ihtiyacının her zaman var olduğunu ve başarısızlığı göstermediğini ifade etti.

Sonrasında Erdoğan üyelerle tek tek tanıştı. Tanışma esnasında çocuk sayılarını da sormayı ihmal etmedi. Tek çocuğu olanlara devam startını veren Erdoğan, 3 sahibi olan Grup Başkanvekili Bülent Turan’a ise “Sen ikizlerle farkı kapattın” diye espri yaptı. MKYK üyesi Orhan Miroğlu kendisini tanıtırken çalışmalarından da bahsetti. Erdoğan bunlardan haberi olmadığını söyleyince Miroğlu kitaplarını bir takım halinde takdim edeceğini söyledi.

“Zaman Kaybına Tahammülümüz Yok, Hemen Çalışmalara Başlayalım”

Erdoğan MKYK’dan sonra MYK’yı toplayarak bir an önce devir teslimlerin yapılmasını ve işe başlanmasını istedi. Hatta devir teslimlerin hemen o akşam gerçekleşmesini ve zaman kaybı olmamasını aktardı. Zaman kaybına tahammülleri olmadığını ve hemen çalışmalara başlamak gerektiğini belirtti.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’den ise yerel seçim çalışmalarının tamamlanarak bayramdan sonra sunum yapılmasını istedi. Yerel seçim çalışmaları bayram sonu başlayacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)