Erdoğan İmzaladı Kadrolar Açıklandı

Erdoğan belgeleri İmzaladı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek için Memur Alımı Kadroları Açıklanmış durumda. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerinde personel alımı yapılması için açıklama yapıldı ve kadrolar kamuoyuna açıklandı.

SİYASET 26.03.2021, 14:02 29.03.2021, 00:02
Erdoğan İmzaladı Kadrolar Açıklandı

Erdoğan İmzaladı Kadrolar Açıklandı

Erdoğan belgeleri İmzaladı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek için Memur Alımı Kadroları Açıklanmış durumda. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerinde personel alımı yapılması için açıklama yapıldı ve kadrolar kamuoyuna açıklandı.

AİLE BAKANLIĞI KADRO İHDASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile birlikte Resmi Gazete'de yayınlanmış olan kararda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında bulunan boş kadro değişikliği yapıldı.

Yayımlanan duyuruda, daha önce ayrılan bazı kadroların değiştiği, alım yapılacak yeni kadrolara yer verildi. 

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ALIM YAPACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine memur alımı yapılacak. Yayımlanan karara baktığmızda Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Teknisyen ve Hizmetli kadrolarına 166 memur alımı yapılacağına yer verildi. 

İLANLAR NE ZAMAN?

İlanların ne zaman yayımlanacağı henüz belli değil. Önümüzdeki günlerde Bakanlığın bu konuda bilgilendirme yapması bekleniyor. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – Kadro ihdası ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 - Kadro ihdası ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 - Kadro ihdası ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 - Kadro ihdası ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 - Kadro ihdası ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 - Kadro ihdası ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - Kadro ihdası ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - Kadro ihdası ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 - Kadro ihdası ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Kadro ihdası ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Kadro ihdası ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Kadro ihdası ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Kadro ihdası ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Kadro ihdası ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Kadro ihdası ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Cumali akin 3 hafta önce
Benim çok acil işe ihtiyacım var