Erdoğan Geleneği Bozmadı

Seçimler sonrasında seçimlerden galip çıkan siyasi liderlerin ilk ziyareti Azerbaycan veya KKTC olurken Erdoğan da bu geleneği bozmadı.

SİYASET 11.07.2018, 22:53
Erdoğan Geleneği Bozmadı

Önemli Mesajlar Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aynı gün içerisinde hem Azerbaycan’I hem de KKTC’yi ziyaret etti. Erdoğan bu ziyaretinde gündeme ve yeni kabineye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması ile ilgili olarak açıklama yaptı ve buna mani hiçbir durumun olmadığını da dile getirdi.

Erdoğan Azerbaycan’dan alınan gazın miktarının yeni dönemde daha da çok artacağını dile getirdi. Böylelikle iki ülke arasındaki ticari ilişkiler daha da genişleyerek devam edecek.

Başkan Erdoğan yeni bakanlarla ilgili o ayrıntıyı ilk kez anlattı Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanmasında bir mani olmadığını dile getiren Başkan Erdoğan, Hulusi Akar ve iş dünyasından bazı isimlerin kabineye alınması ile ilgili ayrıntıları da ilk kez anlattı. Erdoğan dolar ve faize ilişkin de önemli mesajlar verdi.

Erdoğan Azerbaycan ile Türkiye arasında var olan ilişkinin sadece ekonomi temelli olmadığını da vurguladı. Erdoğan savunma ve turizm gibi alanlarda da ciddi işbirliklerinin devam ettiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle savunma alanında Azerbaycan’ın her daim yanında olduklarını dile getirdi. İki ülke arasında geçmişten gelen ortak değerlerin yeni dönemde daha da çok birleştirici olması bekleniyor. Zira Erdoğan ilişkilerin iyi olduğunu ancak yetmediğini dile getirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)