Erdoğan Eskişehir Kongresinde Birlik Çağrısı Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir’de katıldığı partisinin il kongresinde konuşma gerçekleştirdi.

SİYASET 18.02.2018, 22:28
Erdoğan Eskişehir Kongresinde Birlik Çağrısı Yaptı

Fetih Yakındır

Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiğini ifade eden Erdoğan halkımızı birlik olmaya davet etti. Suriye’de gerçekleştiren Zeytin Dalı Harekatı münasebetiyle elinde zeytin dallarıyla konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan fethin yakın olduğunu da müjdeledi. 

Afrin’e gitmeyi lüks olarak değerlendiren kişileri eleştiren Erdoğan Fırat Kalkanı harekatında neler yapılmışsa Afrin’de de bunun yapılacağını ifade etti. Bu sayede Suriyeli vatandaşların memleketlerine geri dönebilmelerinin mümkün olacağı Cumhurbaşkanı tarafından ifade edildi. 

Ayrıca Hatay ve Kilis illerimize atılan roketlere karşı kayıtsız kalınamayacağı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ifade edildi. Bu sebeple diğer yanağımızı çevirerek buna da vur denilemeyeceği ve terör örgütlerinin kökünün kazılması gerektiği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vurgulandı. 

Kritik 2019 Virajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019 seçimleri için son derece kritik olduğunu ifade etti. Bu kapsamda yılmadan mücadele edilmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan başka seçeneğin bulunmadığını ifade etti.

Havalimanı sayısı ile örnek veren Erdoğan iktidara geldiklerinde toplamda 25 havalimanı varken hali hazırda bu sayının 57’e yükseldiğini belirtti. Ayrıca dünyanın en büyük havalimanlarından birisini hali hazırda yaptıklarını da belirten Erdoğan bu aşamaya çalışarak gelindiğini de belirtti. 

Erdoğan AK Parti Hareketinin köklerinin geçmişe dayandığını belirtti ve gözlerini de geleceğe dilediklerini belirtti. Bu sebeple gençlere de hitap eden Erdoğan sevgi ve dostluk kavramlarına vurgu yaptı.

Yorumlar (0)