Erdoğan Erken Seçim İddialarını Yalanladı

Partisi ile video konferans yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırladıkları programları uygulamak için önlerinde 3 yıl olduğunu açıkladı.

SİYASET 26.05.2020, 10:00
Erdoğan Erken Seçim İddialarını Yalanladı

Üstü Kapalı Yanıt Verdi

Son dönemde kulislerde erken seçim iddiaları dolaşmaktadır. Hatta araştırma şirketleri tarafından şu anda seçim olsa muhtemel sonuçlar bile araştırıldı. Siyaset gündemini oluşturan erken seçim iddiaları için şu ana kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir yanıt gelmemişti. İlk kez bugün üstü kapalı bir şekilde iddiaları yalanladı.

Erdoğan 81 ildeki AK Parti İl teşkilatları ile video konferans yoluyla toplandı. AK Partinin Türkiye’nin lokomotifi olmaya devam edeceğini açıkladı. Açılan hastanelerle sağlık sistemi güçlendirilmeye devam edecektir. Salgının da mümkün olan en az hasarla atlatılacağını belirtti. AK Parti iktidarı boyunca yapılanların tek tek hatırlatılması gerektiğini söyledi. 

HSK’nın değişmesi, hakim ve savcı sayısının artırılması, askeri mahkemelerin kaldırılması gibi yenilikleri yeniden hatırlattı. 

Erken Seçim İddialarını Yalanladı

Erdoğan bugüne kadar yaptıklarını sıraladıktan sonra planladıklarını yapmak ve gönül bağını güçlendirmek için daha 3 yılları olduğunu söyledi. Bu açıklaması ile erken seçim iddialarını yalanladı. Seçimlere kadar durmadan yola devam edileceğini açıkladı. 

Bir süredir devam eden korona salgını sona erdikten sonra erken seçime gidileceği iddiaları bu sözlerle yalanlanmış oldu. Erdoğan açıkça bir açıklama yapmasa da üstü kapalı bir şekilde daha 3 yıl daha iktidarda olduklarını söyledi. Yani seçime 3 yıl vardır ve erken seçim söz konusu değildir.

Yorumlar (0)