Erdoğan: Cumhur İttifakı Mecliste Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran seçimleri için kurulan Cumhur İttifakı’nın mecliste de devam edeceğini söyledi.

SİYASET 07.07.2018, 17:17
Erdoğan: Cumhur İttifakı Mecliste Devam Edecek

Yürütme Tek Başına Cumhurbaşkanı

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Erdoğan seçime ilişkin değerlendirmelerde bulunduktan sonra yeni dönem hakkında da açıklamalar yaptı. Öncelikle seçmenlere teşekkür eden Erdoğan, milletvekili dağılımı sebebiyle Cumhur İttifakı’nın mecliste devam edeceğini söyledi. Bu birlikteliğe sahip çıkacaklarını aktardı.

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı olarak yemin edeceğini söyleyen Erdoğan, artık yürütme görevinin meclisin yetkilendirdiği Bakanlar Kurulu’ndan alınarak tek başına cumhurbaşkanına ait olduğunu ifade etti. Pazartesi günü yapılan yemin töreninden sonra ise ilk Cumhurbaşkanlığı KHK’sının çıkacağını söyledi. Bu KHK ile yeniden organize olan bakanlıkların kurulacağını ve kabinenin açıklanacağını söyledi.

Oy Kaybı Araştırılacak

Erdoğan seçim sonuçlarında cumhurbaşkanlığında alınan oy ve milletvekili seçiminde alınan oy arasındaki farkı çok iyi analiz etmekleri gerektiğini söyledi. Haziran 2015 ve Haziran 2018 seçimlerinde alınan oy oranlarının uzun uzun üzerinde durulması gerektiğini söyledi. Seçimlerden birinci parti olarak çıkmayı başarı saymadığını aktardı.

Yerel seçimlere giderken bu seçimlerin muhasebesinin yapılarak, yanlışların giderileceğini söyleyen Erdoğan, vatandaşın tevazu aradığını söyledi. Hizmetler gerekli olsa da gönüllere girmeden yeterli olmadığını söyleyen Erdoğan, kendilerini yüceltenin tevazu olduğunu ifade etti. Vatandaşa tepeden bakılırsa onların da gereğini yapacağını ve oylarıyla bu durumu yansıtacağını ve demokrasinin güzelliğinin burada ortaya çıkacağını söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)