Erdoğan Bayram Namazından Sonra Bedelli Askerlik Açıklaması Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını kıldıktan sonra basın mensuplarına bedelli askerlik ile ilgili açıklama yaptı.

SİYASET 16.06.2018, 08:39
Erdoğan Bayram Namazından Sonra Bedelli Askerlik Açıklaması Yaptı

Bedelli Gündemimizde Var

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Açıklamalar arasında en dikkat çeken hususlardan birisi ise bedelli askerlik oldu. Uzun bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan bedelli askerliğin gündemlerinde olmadığını ifade etmişti. Bedelli askerliğin şehitlere saygısızlık olacağını daha önce ifade eden Erdoğan, Bayram namazından sonra ise bedelli askerliğe yeşil ışık yaktı.

Erdoğan bedelli askerliğin gündemlerinde bulunduğunu ifade etti. Bu kapsamda seçimlerden sonra çalışmaların yapılacağını dile getiren Erdoğan ordumuzun büyük oranda profesyonelliğe geçtiğini de belirtti.

Bedelli Askerlik Şartları

Erdoğan bedelli askerlik şartları ile ilgili de açıklamada bulundu. Bu kapsamda bedelli askerliğin şartlarını askeri erkânın belirleyeceğini belirtti. Erdoğan ayrıca bedelli askerliğin bir ihtiyaç olduğunu da dile getirdi ve Genelkurmay Başkanlığı’nı işaret etti.

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından gençlerin gözleri Genelkurmay Başkanlığı’na çevrildi. Ayrıca 24 Haziran seçimlerinden sonra ne kadar süre içerisinde bedelli askerliğin çıkacağı da bilinmiyor. Bunlara ek olarak bedelli askerliğin kalıcı olup olmayacağı konusu da merak edilenler arasında yer alıyor. Zira ihtiyaçtan çok daha fazla gencin askerlik sırasında beklediği bilinmektedir. Dolayısıyla asker ihtiyacının bulunmadığını ifade edebiliriz. Bedelli askerlik yaşı, fiyatı gibi şartlar da seçimlerden sonra netlik kazanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)