Erdoğan Bahçeli'yi EYT İçin İkna Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar için bir düzenleme yapılmasının mümkün olmadığına Bahçeli’yi de ikna etti.

Erdoğan Bahçeli'yi EYT İçin İkna Etti

750 Milyar Lira Yük
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin MYK toplantısında Bahçeli ile aralarında geçen görüşmeyi aktardı. Erdoğan, EYT kapsamına giren 6,2 milyon kişi olduğunu ve bunun SGK'ya maliyetinin 750 milyar lira olduğunu Bahçeli'ye aktardı. Bunun altından kalkılmaz bir yük olacağını da ifade eden Erdoğan böylelikle Bahçeli'yi ikna etti.

Af Seçim Sonrasına Kalacak
Gündemdeki sıcaklığını halen daha koruyan af konusu hakkında Erdoğan görüşlerini aktarmıştı. Bahçeli ile olan görüşmesinde de böylesi bir konunun geçmediğini belirten Erdoğan, gerekli talimatları verdiğini ve konunun maşeri vicdana uygun bir hale getirileceğini aktardı.

Af kapsamının daraltılması konusunda talimatlar verdiğini de aktaran Erdoğan, bu konunun seçim sonrasında ele alınacağını da belirtti. Zira toplumun %65-70 gibi büyük bir kısmının af düzenlemesine karşı çıktıkları belirtildi. Böylesi büyük bir kesimin tepkisini çekmek istemeyecek olan AK Parti ise düzenlemeyi seçim sonrasına bırakacak.

AK Parti MYK'sında gündeme getirilen konulardan bir diğeri de nafaka konusu oldu. Ömür boyu süren nafaka ödemelerine karşın yeni bir sistem üzerinde çalışılacağı belirtilirken bu konuda evlilik süresinin esas alınacağı da aktarıldı. Bu sayede art niyetli olarak yapılan boşanmaların önüne geçilmiş olacak. Adeta gelir kapısı haline dönen bu sisteme de son verilmiş olacak.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
balkan
balkan - 10 ay Önce

yazık sana bahçeli efendi.......

bir milliyetçi genci olarak seni tv de görünce .......utanıyorum artık