Erdoğan: Afrin ve Münbiç’ten Başlayarak Terör Yuvalarını Dağıtacağız

AKP grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye için kısa süre içinde Afrin ve Münbiç’ten başlayarak terör yuvalarını dağıtacağız dedi.

SİYASET 16.01.2018, 21:12 16.01.2018, 23:26
Erdoğan: Afrin ve Münbiç’ten Başlayarak Terör Yuvalarını Dağıtacağız

Grup Toplantısından Başlıklar

Erdoğan Grup toplantısında pek çok konuyu gündemine aldı. ABD’nin terör ordusuna ilişkin açıklama yaparak, NATO’yu eleştirdi. NATO’nun üyelerinin sınırlarındaki tecavüzlere karşı tavır almakla mükellef olduğunu hatırlattı. CHP İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu’nu eleştiren Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu da pas geçmedi.

Suriye Operasyonları

Erdoğan, Afrin ve Münbiç’ten başlayarak Suriye’deki terör yuvalarını vuracaklarını ifade etti. Buna müttefik görünenlerin de siyasilerin de engel olamayacağını ifade etti. Afrin operasyonlarının Suriyeli muhaliflerle beraber yapılacağını ifade eden Erdoğan, onlar için bir mücadele verdiklerini ifade etti.

ABD’nin 12 bin kilometre öteden sınır güvenliği gerekçesi ile Suriye’de terör ordusu kurmasını da eleştiren Erdoğan, Suriye’deki rejimin de bu orduya sıcak bakmadığını ifade etti. Gazetecilerin bu konu için Trump’ı arayacak mısınız sorusuna ise böyle bir şey düşünmediğini ifade etti. Putin le telefon trafiğinin devam ettiğini ifade etti.

CHP’ye Eleştiri

Erdoğan, grup toplantısında Kaftancıoğlu’nun tweetleirni partililere göstererek çok sert şekilde eleştirdi. Oradan ise lafı Kılıçdaroğlu’na getirerek, Türkiye’nin ana muhalefet sorununa değindi. Yönetime aday olduklarını bilerek proje geliştirmek yerine, %25’lik tabanı çantada keklik sayarak marjinalleşiyorlar eleştirisi yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ise tam bir facia olarak niteledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@