Erdoğan Af Konusunda Net Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da katıldığı metro açılışında af konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Af Konusunda Net Konuştu

50 Bin Uyuşturucuyu Affedemeyiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki sıcaklığını korumaya devam eden af ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, devlete karşı işlenmiş olan suçları devletin affedebileceğini ancak şahsa karşı işlenen suçlara karşı böyle bir yetkisinin olmadığını dile getirdi. Erdoğan cezaevlerinde 50 bin kişinin uyuşturucu suçundan yattığını da ifade etti. Bu kişilerin affedilemeyeceğini belirten Erdoğan aksi takdirde adaletle hükmeden bir iktidar olamayacaklarını belirtti. 

Erdoğan işlenen suçu mağdurun affedebileceğini belirtirken devlet olarak böyle bir yetkilerinin bulunmadığını da belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceki konuşmalarında kurmaylarına görev verdiğini ve af düzenlemesinin maşeri vicdana uygun bir hale getirilmesi için çalışılacağını belirtmişti. Bu konuda nasıl bir düzenleme getirileceği ise merak ediliyor. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise af düzenlemesinin hayata geçirilmesi konusunda ısrarlarını sürdürüyor. Erdoğan ile Bahçeli arasında gerçekleşen son görüşmede ise af düzenlemesinin gündeme hiç gelmediği ifade edilmişti. Ancak Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile affa karşı çıkanlara sert tepki göstermişti. Bu konuda varılacak son noktanın neresi olacağı ise merakla bekleniyor. Af düzenlemesinin hayata geçirilmesini bekleyen milyonlarca kişi bulunuyor. Ancak bir yandan da suç işlemiş kişilerin cezalarını çekmeleri gerektiği bakış açısı da bulunuyor.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 06:00
YORUM EKLE