En Geç 2019’da Kamu Personelleri İçin Ücret Düzenlemesi Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de kaymakamlarla gerçekleştirdiği toplantıda tüm meslek gruplarına hakkaniyetli bir ücret dengesi düzenlemesi yapılacağını ifade etti.

SİYASET 11.01.2018, 21:54
En Geç 2019’da Kamu Personelleri İçin Ücret Düzenlemesi Yapılacak

Bu konuya ilişkin çalışmaların 2019’da sona ereceğini ifade etti. 

Kamuya Ücret Düzenlemesi

Erdoğan’ın kaymakamlarla gerçekleştirdiği toplantıda en dikkat çeken konu, kamuya ücret düzenlemesi yapılacağıydı. Meslek grupları, kıdemler ve maaşlara değinen Erdoğan, ücret düzenlemesinden bahsetti. Konuşmasında tüm meslek grupları için hakkaniyetli bir ücret dengesi kurulmasının en geç 2019 yılında sağlanacağına dikkat çekti. 

Hakkaniyete Dayanan Üret Düzenlemesinde Hedef 2019

Toplantı kaymakamlarla gerçekleşince örnek de kaymakamlardan geldi. Erdoğan, hiçbir kaymakamın emri altında çalışan kişinin kaymakamdan daha yüksek maaş almasının kabul edilebilir olmadığına dikkat çekti. Bu konuda bir düzenleme yapılması ihtiyacının olduğuna değindi. Meslek grupları arasında hakkaniyete dayanan ücret düzenlemesinde hedef olarak ise seçimlerin olduğu 2019 yılını gösterdi. Uygulamanın bir sene sonra hayat geçeceğini ifade etti.

Vatandaşla İlişkiler

Kaymakamların bulundukları ilçede devleti temsil ettiklerini, gören gözü, konuşan dili olduklarını söyleyen Erdoğan, devlet ve vatandaş ilişkisi için kaymakamların rolüne değindi. Kıyafeti nedeniyle Ankara Kızılay’a alınmayan Aşık Veysel’i duruma örnek gösterdi. Vatandaşla samimiyet kurulmasını istedi. 

Devletin temelinin kazalardan yani ilçelerden kurulmaya başlandığını ifade eden Erdoğan, Türkiye'nin yönetim sisteminin başında ilçelerin olduğunu ifade etti. Devletin büyümesi nedeniyle, bizim sistemimizde yeri olmayan eyaletlere doğru kayma yaşandığını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@