Efkan Ala: KHK ile Açıktaki Kişilere Çözüm Geleceğini Tahmin Ediyorum

AK Parti bursa Milletvekili olan Efkan Ala, özel bir kanala verdiği röportajda çıkacak olan KHK ile açıktakilerin çözüme kavuşturulacağını tahmin ettiğini söyledi.

SİYASET 08.07.2018, 17:00
Efkan Ala: KHK ile Açıktaki Kişilere Çözüm Geleceğini Tahmin Ediyorum

Şimdiye Kadar Yayınlanan En Kapsamlı KHK Olaacak

Eski bakanlardan Efkan Ala, görevine AK Parti Bursa milletvekili olarak devam ediyor. Özel bir kanala demeç veren Ala, yayınlanacak olan OHAL KHK’sı için şimdiye kadar yayınlanan kararnamelerden biraz daha kapsamlı olacağını söyledi. Çok uzun süredir bu KHK üzerinde çalışıldığını söyleyen Ala, son olup olmadığı hakkında ise bilemeyeceği yanıtını verdi. İki türlü KHK olduğunu söyleyen Ala, meclisten yetki alınarak çıkan KHK’ların devam edebileceğini ancak OHAL kapsamında çıkan kararnamelerin sona ereceğini söyledi. KHK’ların cumhurbaşkanının yemininden önce bitmesi gerektiğin söyledi.

Son olup olmayacağı konusuna ise kesin yanıt vermedi ve devam edebilir dedi. Bu konunun hükümetin meselesi olduğunu ve kendilerinin de kapsamlı bilgi sahibi olmadığını söyledi.

İhraç ve İşe Dönüşler Olacak

Kamudan yapılacak ihraçlara ilişkin bir rakam olup olmadığı sorusuna, çok sayıda kişinin açıkta olduğunu ve onlara ilişkin bir çözüm geleceğini tahmin ettiğini söyledi. Çıkacak olan KHK’nın kapsamlı olduğunu işe dönüş ve ihraçlar içereceğini söyledi. Açıkta olan kişiler için rakam vermek istemeyen Ala, çok sayıda olduklarını ifade etti. Bu kişilere ilişkin kararların KHK’da yer alacağını ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)