Edirne Valisi Biriken İşleri Takip Etmek İçin Yazılım Geliştirdi

Edirne Valisi olarak görev yapan Ekrem Canalp, düzenlediği köy gezilerinin ardından biriken çok sayıda işi takip etmekte güçlük yaşadığı için yazılım geliştirdi.

SİYASET 30.06.2019, 20:21
Edirne Valisi Biriken İşleri Takip Etmek İçin Yazılım Geliştirdi

Öncelik Vatandaşın İsteklerinde
Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne’nin tüm köylerini ve mahallelerini gezdi. Vatandaşların isteklerini yerinde öğrenen Vali Canalp yapılacak hizmetlerde vatandaşların taleplerini öncelik olarak belirledi. Böylelikle zaman zaman programlarında da değişiklik yapmak zorunda kaldı ve bütçeyi yeniden planladı. Ancak vatandaşın bu hizmetlerden memnun kaldığını da kendisi bizzat deneyimledi.

Köy gezilerinde halkın isteklerini yakından gören vali Canalp, makamına yeniden döndüğünde ise çok sayıda işin biriktiğini gördü. Bunun üzerine işleri takip edebilmek için yeni bir yazılım geliştirme kararı aldı. Böylelikle hangi işin ne aşamada olduğunu bu program sayesinde görüntüleme imkanına da kavuşacak.

Mesaiye erken saatlerde başlama özelliği ile bilinen Vali Canalp bu özelliğini tüm herkese de tavsiye ediyor. İlk başlarda mesai arkadaşlarının bunu uygulamakta zorlandığını ifade eden Canalp zamanla alıştıklarını da ifade etti. Zorlu işleri sabahın ilk saatlerinde yaptığını ifade eden Canalp mesainin sonlarına doğru kolay işlere zaman ayırdığını ifade etti. Böylelikle zamanı çok daha verimli bir şekilde kullanabildiğini de aktardı. Vali Canalp’in bu performansı ise takdir toplamaya devam ediyor. Vatandaşlar da böylesi çalışkan bir valiye sahip olmaktan dolayı gurur duyuyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)