Doların Yükselişine Siyasiler Ne Diyor?

Bugün itibariyle euro 6 sınırını aşıp 7 liraya dayanırken ve dolar da 6 liranın üstünü gördü. Peki, bu tablo karşısında siyasiler ne diyor?

SİYASET 10.08.2018, 21:40
Doların Yükselişine Siyasiler Ne Diyor?

Erdoğan: Onların Doları Varsa Bizim De Halkımız, Allah'ımız Var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan teşekkür ziyaretleri kapsamında yaptığı mitinglerden Rize'de yaptığı konuşmada dolar kurundaki önlenemez yükselişe ilişkin açıklamalarda bulundu. Özel uçağı ile geldiği Rize’de açıklamalarda da bulundu. Gelecekte vaatlerini sıraladı ve çok çalışacağını ifade etti. Gündemden düşmeyen dolar krizine değinen Erdoğan, çeşitli kampanyalar yürütüldüğünü belirtti. Halkın bu kampanyalara kulak asmamasını istedi. “Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var" sözleri ile halkın teskin etmeye çalıştı.

Bugünün dünden iyi olduğunu söyleyen Erdoğan, halka hiç endişe etmeyin yarın daha iyi olacak diye seslendi.

İnce’den Erdoğan’a Öneri

Doların sert yükselişi karşısında CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sessizliğini bozdu. Erdoğan’ın aksine doların düşmesi için somut öneriler sundu. İnce, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Sivas ve Erzincan mitinglerinde yaptığı çağrıları yineledi. Ülke ekonomisinin selameti içim Erdoğan’dan istirham ediyorum diyerek önerilerini sıraladı.

İnce doların düşmesi için Erdoğan’dan isteklerini sıraladı. Cumhurbaşkanının danışmanları dahil ekonomiden sorumlu kim varsa acilen görevden alınması gerektiğini belirtti. Hükümetin Merkez Bankası’nda müdahale etmekten vazgeçmesini istedi. Kanal İstanbul gibi dev projelerin durularak ileri tarihlere ertelenmesi gerektiğini aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)