Dışişleri Bakanından “İtibar” Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, nükleer silah üretmekle itibar kazanma olamayacağını belirterek ümmetin Türkiye’den medet umduğunu açıkladı.

SİYASET 06.05.2018, 08:13
Dışişleri Bakanından “İtibar” Açıklaması

“2 Milyar Ümmet Türkiye’ye Umut Bağlıyor”

Memleketi Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’den umut bekleme konusunda sayının 2 milyara ulaştığını açıkladı. Türkiye, dünyada 2 milyar ümmetini kucaklayarak onlara umut kapısı olmuştur.

Memleketi Antalya’nın Alanya ilçesinde pek çok ziyaret gerçekleştiren Çavuşoğlu, öncelikle trafik kazasında hayatını kaybeden Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Tekin’e taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretinden sonra yapımı devam eden adliye ek binasını da inceledi. Bölgedeki insanların geçim kaynağı olan turizm konusunda da insanların sorunlarını dinledi. Alanya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Turizm İstişare Kurulu toplantısına katılarak bölge turizm sorunları hakkında fikirler sundu.

“Yumuşak Güç ve Şevkat İle İtibar Kazanılır”

Alanya Sosyal Güvenlik Kurumu binasının açılışında konuşma yapan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, dünya üzerindeki sürekli silah üreten ülkeleri eleştirdi. Nükleer silah üretmek ile itibar kazanılamayacağını belirtti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sözlerine önemli olanın yumuşak bir güç kullanmak olduğunu ekledi. Gücün sevgi ve şefkat ile sunulmadığı zaman itibarın da gelmeyeceğini bir kere daha vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin IMF önünde borç bekleyen ülke olmadığını belirtti. Artık Türkiye’nin itibarı artış içerisinde olduğunu ve isteyen ülkelere de borç verilerek içişlerine karışmalarına izin verilmediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)