Devlet Bahçeli Yeni Kabineyi Yorumladı

9 Temmuz günü açıklanan yeni kabine kamuoyunda ilgiyle karşılanırken MHP lideri Devlet Bahçeli de yeni kabineyi yorumladı.

SİYASET 10.07.2018, 22:24
Devlet Bahçeli Yeni Kabineyi Yorumladı

“Beklentilerime Uygun”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni kabinenin devlete ve millete hayırlı olmasını dileyen Bahçeli,

Yeni kabineyi yorumladı. Kabinenin ülkenin beklenti ve taleplerine uygun olduğunu söyleyen Bahçeli, 2023 hedeflerini uygulamaya uygun bir kabine olduğunu ifade etti. Yeni bakanların başarılı olacağını düşündüklerini ifade etti. Şu an için 16 bakanlık ve bir cumhurbaşkanı yardımcılığı olduğunu söyleyen Bahçeli, henüz tüm bakanları tanıma imkanı bulamadığını söyledi.

Yeni kabinede siyasi, bürokrat ve serbest hayattan şahıslar gibi çok kişinin olmasının birikim ve tecrübeleri uygulamaya dökeceğini beklediğini söyledi. Başlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

MHP Olarak Üzerimize Düşeni Yapacağız”

Bahçeli MHP olarak yasamada üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti. Milletin verdiği denetim ve denge sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi. Başarılı olmayı arzu ettiklerini aktardı.

Bahçeli’nin denge ve denetimden kastının ne olduğuna ilişkin soru üzerinde Bahçeli ifadelerini açtı. Denge ve denetimden hedeflerinin yasamayı ve yasama faaliyetleri yoluyla hükümet, cumhurbaşkanı ve bakanların faaliyetlerini denetleyecekleri olduğunu ifade etti. Daha istikrarlı, sağlıklı ve demokratik bir ülke için kendilerinin bu hizmeti ifade edeceklerini söyledi. Ayrıca OHAL’e ve kararnamelere takan çok kişi olduğunu eleştirdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)