Cumhurbaşkanından Af Önerisine Veto geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından dile getirilen kısmı genel af önerisine Cumhurbaşkanı kapıları tamamen kapattı.

SİYASET 14.05.2018, 19:00
Cumhurbaşkanından Af Önerisine Veto geldi

Son birkaç gündür özellikle cezaevlerinde kalan mahkûmları oldukça büyük bir heyecan sarmış durumdaydı. MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli tarafından terör suçluları ve çocuk tacizcileri dışında kalan kader mahkûmları için kısmı genel af çıkarılmasına ilişki önerisi Cumhurbaşkanı tarafından gündemlerinde böyle bir şey olmadığı yönündeki açıklamaları ile veto edilmiş oldu.

Gündemimizde Af Yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli'nin af önerisi hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan; ‘’ Bu teklif ve düşünce tamamı ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye aittir. Ve partimizin gündemin böyle bir şey yoktur. Şuan gündemimizde çok daha önemli ve ülke menfaatini ilgilendiren konular bulunmaktadır.

Faizler İnmeli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında ’’ faizler ülke ekonomisi için büyük olumsuzluklar oluşturmaktadır. Konut kredi faizlerinin 0,98 olması bile satışları çok ciddi anlamda olumlu etkiledi. Ama yetmez diyoruz İnşallah 24 Hazirandan sonra faizler konusuna da çok daha yakından eğileceğiz ve ülke ekonomisi için bu faizlerin etkisini minimize edeceğiz.  Şu an çok iyi yoldayız ve çok daha iyisi olacağında kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye ekonomisi çok güçlü ve artık dünya genelinde söz sahibi bir ekonomidir. ‘’ şeklinde açıklamalarını sonlandırmış oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)